Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
() - | Haber Girişi: 09.04.2021 - 13:35, Güncelleme: 01.01.1970 - 02:00

Başkan Ercengiz; Halkımızın kabul ettiği meydanı Burdur’a kazandıracağız

 

Başkan Ercengiz; Halkımızın kabul ettiği meydanı Burdur’a kazandıracağız

Nisan Ayı Belediye Meclisi Toplantısı’nda Eski Belediye binasının yıkım kararı görüşülerek karara bağlandı.
Toplantı gündeminin 11’inci maddesinde yer alan eski Belediye binasının yıkımını görüşen Belediye Meclisi, oy çokluğuyla yıkıma onay verdi. Başkan Ercengiz toplantıda planlanan projelerle ilgili yaptığı konuşmada konuşmada, kent meydanıyla ilgili tasarlanan 4 projenin 3 boyutlu sunumunun halkla paylaşacağını, Burdur halkının kabul ettiği bir kent meydanı projesini Burdur’a kazandıracaklarını ifade etti.    Başkan Ercengiz konuşmasında projeyle ilgili konuşmasında; “Zaten bir meydan projemiz var. Bununla ilgili etüdler, araştırmalar, çalışmalar yapıldı. Eski Belediye Hizmet Binamızı yıkacağız. İnşallah kısmet olursa 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı törenimizi şu an ki mevcut meydanımızda yaptıktan sonra 30 Ağustos Zafer Bayramı’mıza kadar yeni meydanımızın çalışmasını yapıp yetiştirmek için gayret edeceğiz. Gerekli çalışmalarda yapılmış. Burdur’umuza güzel bir kent meydanını 1973’ten bu yana kullanılan meydanımızı yeniden planlayarak, tasarlayarak ve 4 proje üzerinde çalışmamız yapılıyor. Önümüzdeki günlerde 3 boyutlu çalışmaları da bittikten sonra görselleri halkımızla paylaşacağız. Halkımızın oyuna sunacağız. Halkımızın kabul ettiği, halkımızın en yüksek oy verdiği meydanı da Burdur’umuza kazandırmayı planlıyoruz. İl Özel İdare binasıyla ilgili Sayın Valimizle özel bir görüşme yapmadık. Fakat şöyle bunu açıkça ifade edeyim. Burdur Kent Meydanı Burdur Belediyesi’nin meydanı değil. Burdur Kent Meydanı tüm Burdur halkının meydanı. Bugün biz eğer 50 yıllık bir meydan tasarlıyorsak, 50 yıllık bir vizyon ortaya koymalıyız. Aksi takdirde Burdur Belediyesi’nin hizmet binasını Burdur’un en kıymetli noktasında ticari olarak değerlendirmeyi düşünecek olursak sizlerin de malumu, bu işlerin içerisinde olan birçok arkadaşımız var. Belki önümüzü açacak iyi bir gelir elde edebiliriz fakat Burdur Kent Meydanı’nın önümüzdeki 50 yılda kullanılabilecek bir kent meydanı olabilmesi için en az 4-5 bin metrekarelik bir kent meydanına sahip olmamız gerekir. Hep Burdur halkı olarak şikayet ettiğimiz şey şu. Yollar baştan tasarlanmamış, imar adaları düzgün planlanmamış. Bugün elimizde fırsat varsa meydanımızı düzgün tasarlayalım dedik. Biz Belediye Hizmet Binamızı maalesef kaldırmak zorundayız ki meydanımızı genişletelim. Çünkü 35-40 yıllık bir hizmet binasının geçmişine bakıldığında birçok anıları orada beraberinde bulunduruyor. İnşallah o meydan tasarım planlarımızı da göreceksiniz.” dedi. Burdur Belediyesi İmar Müdürü Mustafa Bozkurt’ta eski belediye binası yıkımı konusunda yaptığı bilgilendirmede; “Eski Belediye binası uzun süreden beri atıl duruyor. Binamızla ilgili bir performans analizi yaptık. Analiz sonucu binanın yıkılması gerektiği raporlandı. Yıkım için meclisimizden karar bekliyoruz.” Dedi. Hatice Dursun     
Nisan Ayı Belediye Meclisi Toplantısı’nda Eski Belediye binasının yıkım kararı görüşülerek karara bağlandı.

Toplantı gündeminin 11’inci maddesinde yer alan eski Belediye binasının yıkımını görüşen Belediye Meclisi, oy çokluğuyla yıkıma onay verdi.

Başkan Ercengiz toplantıda planlanan projelerle ilgili yaptığı konuşmada konuşmada, kent meydanıyla ilgili tasarlanan 4 projenin 3 boyutlu sunumunun halkla paylaşacağını, Burdur halkının kabul ettiği bir kent meydanı projesini Burdur’a kazandıracaklarını ifade etti.   

Başkan Ercengiz konuşmasında projeyle ilgili konuşmasında;

“Zaten bir meydan projemiz var. Bununla ilgili etüdler, araştırmalar, çalışmalar yapıldı. Eski Belediye Hizmet Binamızı yıkacağız. İnşallah kısmet olursa 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı törenimizi şu an ki mevcut meydanımızda yaptıktan sonra 30 Ağustos Zafer Bayramı’mıza kadar yeni meydanımızın çalışmasını yapıp yetiştirmek için gayret edeceğiz.

Gerekli çalışmalarda yapılmış. Burdur’umuza güzel bir kent meydanını 1973’ten bu yana kullanılan meydanımızı yeniden planlayarak, tasarlayarak ve 4 proje üzerinde çalışmamız yapılıyor. Önümüzdeki günlerde 3 boyutlu çalışmaları da bittikten sonra görselleri halkımızla paylaşacağız. Halkımızın oyuna sunacağız. Halkımızın kabul ettiği, halkımızın en yüksek oy verdiği meydanı da Burdur’umuza kazandırmayı planlıyoruz.

İl Özel İdare binasıyla ilgili Sayın Valimizle özel bir görüşme yapmadık. Fakat şöyle bunu açıkça ifade edeyim. Burdur Kent Meydanı Burdur Belediyesi’nin meydanı değil. Burdur Kent Meydanı tüm Burdur halkının meydanı. Bugün biz eğer 50 yıllık bir meydan tasarlıyorsak, 50 yıllık bir vizyon ortaya koymalıyız. Aksi takdirde Burdur Belediyesi’nin hizmet binasını Burdur’un en kıymetli noktasında ticari olarak değerlendirmeyi düşünecek olursak sizlerin de malumu, bu işlerin içerisinde olan birçok arkadaşımız var. Belki önümüzü açacak iyi bir gelir elde edebiliriz fakat Burdur Kent Meydanı’nın önümüzdeki 50 yılda kullanılabilecek bir kent meydanı olabilmesi için en az 4-5 bin metrekarelik bir kent meydanına sahip olmamız gerekir. Hep Burdur halkı olarak şikayet ettiğimiz şey şu. Yollar baştan tasarlanmamış, imar adaları düzgün planlanmamış. Bugün elimizde fırsat varsa meydanımızı düzgün tasarlayalım dedik. Biz Belediye Hizmet Binamızı maalesef kaldırmak zorundayız ki meydanımızı genişletelim. Çünkü 35-40 yıllık bir hizmet binasının geçmişine bakıldığında birçok anıları orada beraberinde bulunduruyor. İnşallah o meydan tasarım planlarımızı da göreceksiniz.” dedi.

Burdur Belediyesi İmar Müdürü Mustafa Bozkurt’ta eski belediye binası yıkımı konusunda yaptığı bilgilendirmede;

“Eski Belediye binası uzun süreden beri atıl duruyor. Binamızla ilgili bir performans analizi yaptık. Analiz sonucu binanın yıkılması gerektiği raporlandı. Yıkım için meclisimizden karar bekliyoruz.” Dedi.

Hatice Dursun   

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve burdurgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.