Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Anasayfa Dr. Faki kongrede sunum yaptı Bu haber 912 kez okundu.
() - | Haber Girişi: 14.04.2021 - 13:07, Güncelleme: 01.01.1970 - 02:00

Dr. Faki kongrede sunum yaptı

 

Dr. Faki kongrede sunum yaptı

8-10 Nisan tarihleri arasında Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen 4. Uluslarası Sağlık ve Yaşam Kongresi sona erdi.
Burdur Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek okulu Müdürü Doç. Dr. Mümin Polat’ın kongre başkanlığını üstlendiği kongreye birçok yerli ve yabancı bilim adamı bildirileriyle katılım sağladı. Makü Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz’ın üniversitenin uluslararası boyutlardaki 4. Sağlık ve yaşam kongresine verdiği destekle düzenlenen kongre hem üniversitenin ve hem de şehrin tanıtımına büyük katkı sağlamıştır. Bu kongreye katılan ve bildiri sunan Dr. Öğretim Üyesi Süleyman Faki’den kongre sonrası görüşlerini aldık; “Böyle güzel ve başarılı bir organizasyonun içinde yer almaktan büyük mutluluk duyuyorum. Emeği geçen herkese, başta Rektörümüz Prof. Dr. Adem Korkmaz ve Kongre düzenleyici ve başkanı Doç. Dr. Mümin Polat hocalarımız olmak üzere en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Gerçekten bilimsel anlamda, katılımcı çeşitliği ve uluslararası boyutuyla çok verimli geçen bir kongre oldu. Gerek yüz yüze gerekse online sunumlar ilgi çekiciydi ve bilimsel içerikleriyle de göz doldurdu. Ben de iki çalışmamla kongrede yüz yüze sunum gerçekleştirdim. Diş hekimi olmamın yanı sıra Hukuk Fakültesi mezunu olmam nedeniyle bir hukukçu kimliğiyle de diş hekimi meslektaşlarımın içi içe olduğu bir konuda sunum yaptım. “ Diş hekiminin hukuksal hak ve yükümlülükleri “ başlığı altındaki sunumda Anayasamız ve çeşitli kanun, tüzük, yönetmelik ve etik kurallar çerçevesinde sahip olduğumuz haklar ve yükümlülükler belirtilerek klinik uygulamalarda karşılaşılan ve hasta hekim ilişkilerindeki sorunlar aktarılmıştır. Yaşanılan birçok hukuki yükümlülüklerin Diş hekimini ilgilendiren boyutları tartışmaya açılmış, hukuk hekim ve hasta açısından yapılması gerekenler belirtilmiştir. Diş hekimlerinin eksik ve yetersiz hukuk bilgilerinden kaynaklı sorun ve zararların doğmaması için gerek Fakültelerde gerekse meslek yaşamlarında bu bilgilerin verilmesinin gerekliği ve önemi üzerinde durulmuştur. Kongreye sunduğum diğer çalışmada da iş güvenliği kanunu çerçevesinde “Ağız ve Diş sağlığı polikliniklerinde iş sağlığının önemi ve oluşabilecek risklerin etkilerinin önlenmesi” içerikli bir bildiri paylaşımında bulunulmuştur. Makü Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi A sınıfı iş güvenliği uzmanı Mustafa Arı’yla birlikte yaptığımız bu çalışmada da Ağız ve Diş sağlığı polikliniklerinde iş güvenliği ile ilgili detaylar aktarılmıştır. 3 gün süren uluslararası kongremiz değerli katılımcı ve izleyicilerden büyük beğeni almış önümüzdeki yıl 5. Düzenlenecek kongre için şimdiden hazırlıklar başlamıştır.” Dedi. Hatice Dursun
8-10 Nisan tarihleri arasında Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen 4. Uluslarası Sağlık ve Yaşam Kongresi sona erdi.

Burdur Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek okulu Müdürü Doç. Dr. Mümin Polat’ın kongre başkanlığını üstlendiği kongreye birçok yerli ve yabancı bilim adamı bildirileriyle katılım sağladı.

Makü Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz’ın üniversitenin uluslararası boyutlardaki 4. Sağlık ve yaşam kongresine verdiği destekle düzenlenen kongre hem üniversitenin ve hem de şehrin tanıtımına büyük katkı sağlamıştır.

Bu kongreye katılan ve bildiri sunan Dr. Öğretim Üyesi Süleyman Faki’den kongre sonrası görüşlerini aldık;

“Böyle güzel ve başarılı bir organizasyonun içinde yer almaktan büyük mutluluk duyuyorum.

Emeği geçen herkese, başta Rektörümüz Prof. Dr. Adem Korkmaz ve Kongre düzenleyici ve başkanı Doç. Dr. Mümin Polat hocalarımız olmak üzere en içten teşekkürlerimi sunuyorum.

Gerçekten bilimsel anlamda, katılımcı çeşitliği ve uluslararası boyutuyla çok verimli geçen bir kongre oldu.

Gerek yüz yüze gerekse online sunumlar ilgi çekiciydi ve bilimsel içerikleriyle de göz doldurdu.

Ben de iki çalışmamla kongrede yüz yüze sunum gerçekleştirdim. Diş hekimi olmamın yanı sıra Hukuk Fakültesi mezunu olmam nedeniyle bir hukukçu kimliğiyle de diş hekimi meslektaşlarımın içi içe olduğu bir konuda sunum yaptım. “ Diş hekiminin hukuksal hak ve yükümlülükleri “ başlığı altındaki sunumda Anayasamız ve çeşitli kanun, tüzük, yönetmelik ve etik kurallar çerçevesinde sahip olduğumuz haklar ve yükümlülükler belirtilerek klinik uygulamalarda karşılaşılan ve hasta hekim ilişkilerindeki sorunlar aktarılmıştır.

Yaşanılan birçok hukuki yükümlülüklerin Diş hekimini ilgilendiren boyutları tartışmaya açılmış, hukuk hekim ve hasta açısından yapılması gerekenler belirtilmiştir.

Diş hekimlerinin eksik ve yetersiz hukuk bilgilerinden kaynaklı sorun ve zararların doğmaması için gerek Fakültelerde gerekse meslek yaşamlarında bu bilgilerin verilmesinin gerekliği ve önemi üzerinde durulmuştur.

Kongreye sunduğum diğer çalışmada da iş güvenliği kanunu çerçevesinde “Ağız ve Diş sağlığı polikliniklerinde iş sağlığının önemi ve oluşabilecek risklerin etkilerinin önlenmesi” içerikli bir bildiri paylaşımında bulunulmuştur.

Makü Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi A sınıfı iş güvenliği uzmanı Mustafa Arı’yla birlikte yaptığımız bu çalışmada da Ağız ve Diş sağlığı polikliniklerinde iş güvenliği ile ilgili detaylar aktarılmıştır.

3 gün süren uluslararası kongremiz değerli katılımcı ve izleyicilerden büyük beğeni almış önümüzdeki yıl 5. Düzenlenecek kongre için şimdiden hazırlıklar başlamıştır.” Dedi.

Hatice Dursun

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve burdurgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.