Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
() - | Haber Girişi: 22.04.2021 - 15:45, Güncelleme: 01.01.1970 - 02:00

Eğitim kurumları akredite oluyor

 

Eğitim kurumları akredite oluyor

7 farklı kalite etiketiyle eğitim kurumlarının niteliğini arttırmaya yönelik olarak EYUDER ARGE tarafından hazırlanan ’Geleceğin Okulu Akreditasyon Programı’’ ile artık tüm eğitim kurumları akredite oluyor.
Eğitim Yöneticileri ve Uzmanları Derneği (EYUDER) ile Burdur Kemal Solmaz Ortaokulu arasında ‘’Geleceğin Okulu Akreditasyon Programı’’ protokolü EYUDER Burdur İl Temsilcisi  Cennet Aksu ile Kemal Solmaz Ortaokulu  Müdürü  Mustafa Arik tarafından imzalandı. Geleceğin Okulu Akreditasyon Programı nedir? Geleceğin Okulu Akreditasyon Programı; geleceğin dünyasının ihtiyaç duyduğu nitelikte insan gücü için uygun eğitim ekosistemi yaratırken, bireyleri geleceğe hazırlamaktan çok, kendi geleceklerini inşa etme yönünde destekleyen, kendilerini keşfetme yolculuğuna ortak olan, sadece akademik yönden değil, sosyal, kültürel, sanatsal, sportif birçok alanda gelişimlerini perçinleyerek donanımlı olmalarını sağlayan, milli ve kültürel değerlerinden kopmadan, köklerinden güç alarak, geleceğe uzanacak nesillerin yetiştirilmesine katkı sağlayacak bir program. Geleceğin Okulu Akreditasyon Programı; okullarda kısa süreli uygulanan, etki alanı uygulanan sınıf ya da uygulayan eğitimci kadar olan bir proje değildir. Bu programın başlangıç noktası; yenilikçi, gelişime açık bir okul iklimi yaratma, bir eğitim ekosistemi oluşturmadır. Eğitimde geliştirilen bütün politikalar, projeler, yenilikler; ne kadar çok öğrencinin hayatına dokunursa, ne kadar çok veliyi eğitim çemberine çekerse, o kadar etkilidir. Uygulandığı etki alanı kadar başarılıdır. Geleceğin Okulu Akreditasyon Programı; bir okulun tüm öğrencileri, tüm eğitimcileri, tüm velileri ile ele almakta ve çağımıza uygun bir okul modeli yaratmaktadır. Akademik alan yazın çalışmaları, IB program incelemeleri, 2023 Eğitim Vizyon Belgesi, akademisyen görüşmeleri gibi profesyonel bir süreç ile başlayan bu program, elde edilen veriler ışığında geleceğin okulu tanımlamasını oluşturmuştur. 6 temel alan birleşimiyle ve alt modüller ile nitelikli bir eğitim kurumunun kriterlerini çıkarılmıştır. Bu sebeple bu akreditasyon programı, eğitimcilere, okullara, öğrenci ve velilere rehber olacak, yol gösterecek, geleceğe uzanan yolda ışık olacak. Hatice Dursun     
7 farklı kalite etiketiyle eğitim kurumlarının niteliğini arttırmaya yönelik olarak EYUDER ARGE tarafından hazırlanan ’Geleceğin Okulu Akreditasyon Programı’’ ile artık tüm eğitim kurumları akredite oluyor.

Eğitim Yöneticileri ve Uzmanları Derneği (EYUDER) ile Burdur Kemal Solmaz Ortaokulu arasında ‘’Geleceğin Okulu Akreditasyon Programı’’ protokolü EYUDER Burdur İl Temsilcisi  Cennet Aksu ile Kemal Solmaz Ortaokulu  Müdürü  Mustafa Arik tarafından imzalandı.

Geleceğin Okulu Akreditasyon Programı nedir?

Geleceğin Okulu Akreditasyon Programı; geleceğin dünyasının ihtiyaç duyduğu nitelikte insan gücü için uygun eğitim ekosistemi yaratırken, bireyleri geleceğe hazırlamaktan çok, kendi geleceklerini inşa etme yönünde destekleyen, kendilerini keşfetme yolculuğuna ortak olan, sadece akademik yönden değil, sosyal, kültürel, sanatsal, sportif birçok alanda gelişimlerini perçinleyerek donanımlı olmalarını sağlayan, milli ve kültürel değerlerinden kopmadan, köklerinden güç alarak, geleceğe uzanacak nesillerin yetiştirilmesine katkı sağlayacak bir program.

Geleceğin Okulu Akreditasyon Programı; okullarda kısa süreli uygulanan, etki alanı uygulanan sınıf ya da uygulayan eğitimci kadar olan bir proje değildir. Bu programın başlangıç noktası; yenilikçi, gelişime açık bir okul iklimi yaratma, bir eğitim ekosistemi oluşturmadır. Eğitimde geliştirilen bütün politikalar, projeler, yenilikler; ne kadar çok öğrencinin hayatına dokunursa, ne kadar çok veliyi eğitim çemberine çekerse, o kadar etkilidir. Uygulandığı etki alanı kadar başarılıdır. Geleceğin Okulu Akreditasyon Programı; bir okulun tüm öğrencileri, tüm eğitimcileri, tüm velileri ile ele almakta ve çağımıza uygun bir okul modeli yaratmaktadır. Akademik alan yazın çalışmaları, IB program incelemeleri, 2023 Eğitim Vizyon Belgesi, akademisyen görüşmeleri gibi profesyonel bir süreç ile başlayan bu program, elde edilen veriler ışığında geleceğin okulu tanımlamasını oluşturmuştur. 6 temel alan birleşimiyle ve alt modüller ile nitelikli bir eğitim kurumunun kriterlerini çıkarılmıştır. Bu sebeple bu akreditasyon programı, eğitimcilere, okullara, öğrenci ve velilere rehber olacak, yol gösterecek, geleceğe uzanan yolda ışık olacak.

Hatice Dursun   

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve burdurgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.