Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
() - | Haber Girişi: 14.04.2021 - 13:04, Güncelleme: 01.01.1970 - 02:00

Eğitim Sen’den Salda Gölü için imza desteği

 

Eğitim Sen’den Salda Gölü için imza desteği

Salda Gölü Koruma Derneği, geçtiğimiz Mart ayında gölün dünya standartlarında korunması ve UNESCO listesine girmesi için kampanya başlattı.
Millet Bahçesi yapımı süren Salda Gölü için başlatılan imza kampanyasına Eğitim Sen Burdur Şubesi’de destek verdi. Eğitim Sen Burdur Şubesi Başkanı Sedat Çiçek, Salda Gölü Koruma Derneği ile ilk günden bu yana dayanışma içinde olduklarını ve bu vesileyle başlatılan kampanyaya destekçi olduklarını belirten konuşmasında; “Salda Gölü Koruma Derneği ile birlikte Eğitim Sen Burdur Şubesi olarak, 1-“Salda Gölü’ne girilmesin, beyaz kumsallara basılmasın” 2- “Millet Bahçesi Projesi iptal edilsin” demiştik. “Salda Gölü Yok Olmasın, UNESCO Dünya Mirası Sayılsın” şiarıyla yola çıkılan Salda Gölü’nü Koruma Derneği’nin başlatmış olduğu kampanyaya ortak olmak için konfederasyonumuz KESK, Eğitim Sen Genel Merkezi ve Eğitim Sen Burdur Şubesi olarak imzacı olduk.” Dedi. Salda Gölü Koruma Derneği’nin kampanya ile ilgili açıklaması; Salda Gölü Koruma Derneği olarak Salda Gölünün korunarak gelecek kuşaklara taşınması mücadelemizin en başından beri yaptığımız tüm basın açıklamalarında; “1- Salda Gölüne girilmesin, beyaz kumlara basılmasın” “2- Millet Bahçesi projesi iptal edilsin” demiştik.   Yetkililere bu isteklerimizi duyuramadık. Salda gölü çevresinde Millet Bahçesi projesi hızla yapıldı. Bizler de Salda Gölünün dünya standartlarında korunması için iki ay önce, Salda Gölünün UNESCO dünya miras listesine alınmasına yönelik Dernek olarak, Burdur Valiliğine, UNESCO TÜRKIYE MILLI KOMİSYONU’NA ve Kültür ve Turizm Bakanlığına, birer dilekçe ile başvuruda bulunduk. Salda Gölü Koruma Derneğinin bu çabası, başta TMMOB ve birçok çevrede, kamuoyunda karşılık buldu. Salda Gölünün hak ettiği korumaya kavuşması için “SALDA GÖLÜ YOK OLMASIN, UNESCO DÜNYA MİRASI SAYILSIN” kampanyamıza destek veren aşağıda adları yazılı Meslek örgütü, Dernek, STK, Platform, Milletvekilleri, Akademisyen, Yazar, Şair, Sanatçı dostlarımıza ve Yeşilovalı Mahalle muhtarlarımıza teşekkür ederiz. Kampanyamız halen devam etmektedir Kampanyamız başarıya ulaşana dek dostlarımızla birlikte mücadelemizden vazgeçmeyeceğimizi kamuoyuna duyururuz. Saygılarımızla.
Salda Gölü Koruma Derneği, geçtiğimiz Mart ayında gölün dünya standartlarında korunması ve UNESCO listesine girmesi için kampanya başlattı.

Millet Bahçesi yapımı süren Salda Gölü için başlatılan imza kampanyasına Eğitim Sen Burdur Şubesi’de destek verdi.

Eğitim Sen Burdur Şubesi Başkanı Sedat Çiçek, Salda Gölü Koruma Derneği ile ilk günden bu yana dayanışma içinde olduklarını ve bu vesileyle başlatılan kampanyaya destekçi olduklarını belirten konuşmasında;

“Salda Gölü Koruma Derneği ile birlikte Eğitim Sen Burdur Şubesi olarak,

1-“Salda Gölü’ne girilmesin, beyaz kumsallara basılmasın”

2- “Millet Bahçesi Projesi iptal edilsin” demiştik.

“Salda Gölü Yok Olmasın, UNESCO Dünya Mirası Sayılsın” şiarıyla yola çıkılan Salda Gölü’nü Koruma Derneği’nin başlatmış olduğu kampanyaya ortak olmak için konfederasyonumuz KESK, Eğitim Sen Genel Merkezi ve Eğitim Sen Burdur Şubesi olarak imzacı olduk.” Dedi.

Salda Gölü Koruma Derneği’nin kampanya ile ilgili açıklaması;

Salda Gölü Koruma Derneği olarak Salda Gölünün korunarak gelecek kuşaklara taşınması mücadelemizin en başından beri yaptığımız tüm basın açıklamalarında;

“1- Salda Gölüne girilmesin, beyaz kumlara basılmasın”

“2- Millet Bahçesi projesi iptal edilsin” demiştik.

  Yetkililere bu isteklerimizi duyuramadık. Salda gölü çevresinde Millet Bahçesi projesi hızla yapıldı. Bizler de Salda Gölünün dünya standartlarında korunması için iki ay önce, Salda Gölünün UNESCO dünya miras listesine alınmasına yönelik Dernek olarak, Burdur Valiliğine, UNESCO TÜRKIYE MILLI KOMİSYONU’NA ve Kültür ve Turizm Bakanlığına, birer dilekçe ile başvuruda bulunduk. Salda Gölü Koruma Derneğinin bu çabası, başta TMMOB ve birçok çevrede, kamuoyunda karşılık buldu. Salda Gölünün hak ettiği korumaya kavuşması için “SALDA GÖLÜ YOK OLMASIN, UNESCO DÜNYA MİRASI SAYILSIN” kampanyamıza destek veren aşağıda adları yazılı Meslek örgütü, Dernek, STK, Platform, Milletvekilleri, Akademisyen, Yazar, Şair, Sanatçı dostlarımıza ve Yeşilovalı Mahalle muhtarlarımıza teşekkür ederiz.

Kampanyamız halen devam etmektedir

Kampanyamız başarıya ulaşana dek dostlarımızla birlikte mücadelemizden vazgeçmeyeceğimizi kamuoyuna duyururuz.

Saygılarımızla.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve burdurgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.