Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
() - | Haber Girişi: 12.04.2021 - 13:57, Güncelleme: 01.01.1970 - 02:00

Siyah Kod Bomba Tatbikatı yapıldı

 

Siyah Kod Bomba Tatbikatı yapıldı

Milli Eğitim Müdürlüğü Afet Planı kapsamında bomba tatbikatı gerçekleştirdi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinde yapılan tabikatta, senaryo gereği İl Milli Eğitim Müdürlüğü santraline bir telefon araması geldi. Telefondaki kimliği belirsiz bir sahıs milli eğitime bir bomba yerleştirildiğini ve yaklaşık olarak bir saat içinde patyalacağını ve birçok insanın öleceğini söyledi. Birimlerin Tahliyesi Prosedürüne göre tahliyesi yapıldı. Olay yerinin güvenlik tedbirleri alındı. O bölge tamamen boşaltılarak emniyet şeridi çekildi. İl Emniyet Müdürlüğü, AFAD, Burdur Belediyesi İtfaiyesi olay yerine intikal etti. Kamera görüntülerini izleyen emniyet güçleri olay yeri güvenliği sağlandıktan sonra kontrollü patlama ile paketi imha etti. Siyah kod kapsamında güvenlik şartları seviyesi tekrar normale düşürülerek tatbikat tamamlandı. Toplanma alanında hazırlanan Afet Raporu’nun basın mensuplarına açıklamasının ardından tatbikat sona erdi. İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay tatbikat ile ilgili açıklamasında; “Bugün burada Afet ve Acil Durum yönetimin hazırlık aşaması kapsamında Milli Eğitim Afet ve Acil Durum planımız dahilinde SİYAH KOD (şüpheli paket/bomba) tatbikatı hızlı bir şekilde mobilize olup, uygun ve etkin müdahalede bulunmak, müdürlüğümüze gelen ziyaretçi ve çalışanlarımızın can güvenliğini sağlamak, müdürlüğümüzü fiziksel ve fonksiyonel olarak afete hazırlıklı ve dayanıklı bir hale getirmektir. Senaryo gereği kimliği belirbiz bir şahıs tarafından müdürlüğümüze yerleştirilen bomba afet planı kapsamında önceden hazırlanmış prosedürler dahilinde hareket edilerek emniyet güçleri tarafından etkisiz hale getirilmiştir. Daha önce bu tatbikatı masa bayında gerçekleştirdik. Eğitimini aldığımız konular ile oluşturduğumuz senaryoyu bugün sahada icra ettik. Olay yönetim ekibinin ve personelimizin olasi acil durumlara karşı hazır olduğunu gördük. Bomba ihbarlı tatbikat sonrasında acil durumlarda müdürlüğümüzün yanıt verme kapasitesini ölçmek ve daha verimli hale getirmek için bu çalışmaları yürütmekteyiz. Bu anlamda müdürlüğümüzde ve okullarımızda olası acil durum ve afetlere karşı tatbikatlar devam edecektir. Tatbikatımıza katılımlarınızdan dolayı, İl Sağlık Müdürlüğü’ne, Burdur Emniyet Müdürlüğü’ne, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’ne, İtfaiye Müdürlüğü’ne, olay yönetim ekibime ve katılan tüm personelimize teşekkür ederim.” Dedi. Hatice Dursun   
Milli Eğitim Müdürlüğü Afet Planı kapsamında bomba tatbikatı gerçekleştirdi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinde yapılan tabikatta, senaryo gereği İl Milli Eğitim Müdürlüğü santraline bir telefon araması geldi. Telefondaki kimliği belirsiz bir sahıs milli eğitime bir bomba yerleştirildiğini ve yaklaşık olarak bir saat içinde patyalacağını ve birçok insanın öleceğini söyledi. Birimlerin Tahliyesi Prosedürüne göre tahliyesi yapıldı. Olay yerinin güvenlik tedbirleri alındı. O bölge tamamen boşaltılarak emniyet şeridi çekildi. İl Emniyet Müdürlüğü, AFAD, Burdur Belediyesi İtfaiyesi olay yerine intikal etti. Kamera görüntülerini izleyen emniyet güçleri olay yeri güvenliği sağlandıktan sonra kontrollü patlama ile paketi imha etti. Siyah kod kapsamında güvenlik şartları seviyesi tekrar normale düşürülerek tatbikat tamamlandı.

Toplanma alanında hazırlanan Afet Raporu’nun basın mensuplarına açıklamasının ardından tatbikat sona erdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay tatbikat ile ilgili açıklamasında;

“Bugün burada Afet ve Acil Durum yönetimin hazırlık aşaması kapsamında Milli Eğitim Afet ve Acil Durum planımız dahilinde SİYAH KOD (şüpheli paket/bomba) tatbikatı hızlı bir şekilde mobilize olup, uygun ve etkin müdahalede bulunmak, müdürlüğümüze gelen ziyaretçi ve çalışanlarımızın can güvenliğini sağlamak, müdürlüğümüzü fiziksel ve fonksiyonel olarak afete hazırlıklı ve dayanıklı bir hale getirmektir. Senaryo gereği kimliği belirbiz bir şahıs tarafından müdürlüğümüze yerleştirilen bomba afet planı kapsamında önceden hazırlanmış prosedürler dahilinde hareket edilerek emniyet güçleri tarafından etkisiz hale getirilmiştir.

Daha önce bu tatbikatı masa bayında gerçekleştirdik. Eğitimini aldığımız konular ile oluşturduğumuz senaryoyu bugün sahada icra ettik. Olay yönetim ekibinin ve personelimizin olasi acil durumlara karşı hazır olduğunu gördük. Bomba ihbarlı tatbikat sonrasında acil durumlarda müdürlüğümüzün yanıt verme kapasitesini ölçmek ve daha verimli hale getirmek için bu çalışmaları yürütmekteyiz. Bu anlamda müdürlüğümüzde ve okullarımızda olası acil durum ve afetlere karşı tatbikatlar devam edecektir.

Tatbikatımıza katılımlarınızdan dolayı, İl Sağlık Müdürlüğü’ne, Burdur Emniyet Müdürlüğü’ne, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’ne, İtfaiye Müdürlüğü’ne, olay yönetim ekibime ve katılan tüm personelimize teşekkür ederim.” Dedi.

Hatice Dursun   

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve burdurgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.